نکاتی برای افزایش رشد مو

نکاتی برای افزایش رشد مو

موی برخی افراد رشدش زیاد است و برخی دیگر برای اینکه موهای شان بلند شود باید صبر زیادی بکنند. البته این را بدانید که با رعایت برخی نکات می توانید به این کار سرعت ببخشید. اگر دوست دارید که موهای تان زود رشد کند باید این مطلب را تا انتها بخوانید.

هر چند وقت یک بار موهای تان را کوتاه کنید

شاید تعجب کنید که چرا می گوییم برای بلند شدن موهای تان آن ها را کوتاه کنید. شما باید برای اینکه رشد موهای تان زیاد شود و سالم بماند باید هرزگاهی نوک آن را بزنید. اگر موهای تان را کوتاه کنید در اصل قسمتی که آسیب دیده است را از بین می برید. به خاطر همین موضوع موهای تان فضایی را پیدا می کنند تا زودتر رشد کنند.

رشد مورشد مو

از بلوند کردن موهای تان بپرهیزید

اگر موهای تان را بلوند کنید باعث می شود تا به آن آسیب برسد، که باعث کند شدن رشد موهای تان هم می شود. اگر می خواهید سرعت رشد موهای تان بالاتر رود نباید زیاد از مواد شیمیایی استفاده کنید.

ادامه مطلب را از این سایت بخوانید

روغن طبیعی موهای تان را پخش کنید

رشد مورشد مو

اکثر افراد عادت ندارند که موهای شان را قبل از خواب شانه کنند ولی اگر این کار را انجام دهند فواید زیادی برای سلامت موهای شان دارد. برسی را بردارید و موهای تان را از بالا به سمت پایین شانه کنید. با انجام این کار روغن طبیعی موجود در موی تان در همه جای آن پخش می شود. علاوه بر این باعث افزایش گردش خون بدن تان می شود و به همین دلیل رشد موهای تان زیاد می شود.

پوست سرتان را تمیز نگه دارید

از موهای تان مانند یک درخت نگهداری کنید. اگر به ریشه درخت توجهی نکنید درخت تان به خوبی رشد نخواهد کرد. رشد موها از ریشه شروع می شود و اگر به آن توجه کنید باعث می شود که رشد موهای تان سریع شود.

رشد مورشد مو

مواد غذایی سالم مصرف کنید

اگر مویی سالم می خواهید فقط نباید به موادی که به آن می زنید توه کنید بلکه مواد غذایی که مصرف می کنید در رشد موهای تان دخالت دارد. اگر می خواهید رشد موهای تان سریع باشد باید درون آن ها را هم تقویت کنید. شما می توانید از از برخی مواد غذایی مانند حبوبات، گندم، ماهی و آجیل استفاده کنید. اگر علاقه ای به خوردن گوشت ندارید می توانید پروتئین های دیگری را جایگزین آن کنید.

/ 0 نظر / 24 بازدید